Авторський блог

Побудь з цим або Для чого зупинятися?

Це досить складно - просто побути. Не діяти, щоб вирішити те чи інше питання. Не досягати, щоб володіти чимось. Не доводити щось комусь, щоб отримати визнання чи хороший відгук. Не бігти, щоб вскочити в останній вагон чи втекти від власної тіні. Не метушитися, щоб хоч якось заглушити свою тривогу чи депресію. Не кричати, щоб позбавитися злості. Не будувати фантазійні світи, щоб утікти від реальності. Не серфити в неті, щоб не відчувати свою самотність чи страх. Та в нашій культурі це не дуже приймають - "бути".

Авторський блог

Чому ми ховаємося у роботу?

Працювати - легше. Навіть коли зовсім не просто. Будувати відносини - складно. Бо тут не вийде заховатися. Бо відносини, в яких я проявлена лише своєю світлою стороною - це лише навівідносини. З роботою так можна (бути “однобоким”), а інколи й просто треба. З близькою людиною - це не чесно. Навіть якщо боляче. І це не розвиває ні мене, ні її.

Авторський блог

Що важливо для підлітків?

Поговоримо про підлітків, оскільки після дитинства найбільш фундаментальні і швидкі зміни відбуваються саме в підлітковому віці. І це не менш важливий етап в розвитку особистості, який потребує підтримки. Підліткам властиво проявляти непередбачуваність, здійснювати несподівані, екстравагантні вчинки, проявляти невизначеність. На даному віковому етапі відбувається розуміння свого призначення, усвідомлення самого себе, здійснення вибору в різних сферах життя, що забезпечують цілісність особистості. Провідною діяльністю в підлітковому віці є спілкування з однолітками. Воно спрямоване на самоствердження себе в підлітковому колективі, на реалізацію в ньому норм і відносин, прийнятих серед дорослих, в ньому формується особистий сенс життя.

Авторський блог

Піскова терапія: кому й для чого?

Гра з піском - це природна і доступна форма діяльності дитини від трьох років, підлітка і, навіть, дорослого. Піскова терапія для дітей — це ігровий спосіб розповісти про свої проблеми, показати свої почуття, фантазії, страхи й позбутися їх, побороти емоційне напруження. Адже гра для дитини — необхідна, природна й улюблена діяльність. У лотку з піском (вологим або сухим) дитина, під чуйним керівництвом психолога, розташовує мініатюрні фігурки і створює різні картини. Пісок діє на дітей, як магніт.

Авторський блог

Що треба знати батькам малюка 1-3 років?

Якщо в дитячому віці потреба у безпеці була забезпечена, то в періоді від 1-го до 3-х років актуалізується потреба в любові. Діти у цей час все ще залежать від батьків, вони постійно хочуть відчувати фізичну близькість батька і матері( обійми, масажи). Важливого значення набуває тактильний контакт. Дитина освоює мову відчуттів. Якщо потреба не задоволена, людина залишається тактильно без відчуттів

Авторський блог

Життя таке, яким ми ти його сприймаєш.

▪️Слова, фрази, які щодня лунають з твоїх вуст, створюють реальність в якій ти живеш!!

Авторський блог

Чому важливо мати право на агресію. Казочка з життя.

Жила-була дівчинка. Звичайна собі: гралася, ділилася, жаднічала, сміялася, плакала й просто таки ревіла. Казала: "Дай!" або "Не хочу!". І Мамі її то все набридло. Мамі так не можна, тож і дівчинці так не можна. Мама це пояснила як уміла: коли сваркою, коли ігнором.

Авторський блог

Про спорт і психологічне здоров'я

Дитині для нормального розвитку необхідно багато рухатися. А спорт - це чудовий спосіб виплеснути енергію, яка накопичується у вигляді агресії, невдоволення.