Авторський блог

Чому ми ховаємося у роботу?

Працювати - легше. Навіть коли зовсім не просто. Будувати відносини - складно. Бо тут не вийде заховатися. Бо відносини, в яких я проявлена лише своєю світлою стороною - це лише навівідносини. З роботою так можна (бути “однобоким”), а інколи й просто треба. З близькою людиною - це не чесно. Навіть якщо боляче. І це не розвиває ні мене, ні її.

Авторський блог

Що важливо для підлітків?

Поговоримо про підлітків, оскільки після дитинства найбільш фундаментальні і швидкі зміни відбуваються саме в підлітковому віці. І це не менш важливий етап в розвитку особистості, який потребує підтримки. Підліткам властиво проявляти непередбачуваність, здійснювати несподівані, екстравагантні вчинки, проявляти невизначеність. На даному віковому етапі відбувається розуміння свого призначення, усвідомлення самого себе, здійснення вибору в різних сферах життя, що забезпечують цілісність особистості. Провідною діяльністю в підлітковому віці є спілкування з однолітками. Воно спрямоване на самоствердження себе в підлітковому колективі, на реалізацію в ньому норм і відносин, прийнятих серед дорослих, в ньому формується особистий сенс життя.

Авторський блог

Піскова терапія: кому й для чого?

Гра з піском - це природна і доступна форма діяльності дитини від трьох років, підлітка і, навіть, дорослого. Піскова терапія для дітей — це ігровий спосіб розповісти про свої проблеми, показати свої почуття, фантазії, страхи й позбутися їх, побороти емоційне напруження. Адже гра для дитини — необхідна, природна й улюблена діяльність. У лотку з піском (вологим або сухим) дитина, під чуйним керівництвом психолога, розташовує мініатюрні фігурки і створює різні картини. Пісок діє на дітей, як магніт.

Авторський блог

Що треба знати батькам малюка 1-3 років?

Якщо в дитячому віці потреба у безпеці була забезпечена, то в періоді від 1-го до 3-х років актуалізується потреба в любові. Діти у цей час все ще залежать від батьків, вони постійно хочуть відчувати фізичну близькість батька і матері( обійми, масажи). Важливого значення набуває тактильний контакт. Дитина освоює мову відчуттів. Якщо потреба не задоволена, людина залишається тактильно без відчуттів

Авторський блог

Життя таке, яким ми ти його сприймаєш.

▪️Слова, фрази, які щодня лунають з твоїх вуст, створюють реальність в якій ти живеш!!

Авторський блог

Чому важливо мати право на агресію. Казочка з життя.

Жила-була дівчинка. Звичайна собі: гралася, ділилася, жаднічала, сміялася, плакала й просто таки ревіла. Казала: "Дай!" або "Не хочу!". І Мамі її то все набридло. Мамі так не можна, тож і дівчинці так не можна. Мама це пояснила як уміла: коли сваркою, коли ігнором.

Авторський блог

Про спорт і психологічне здоров'я

Дитині для нормального розвитку необхідно багато рухатися. А спорт - це чудовий спосіб виплеснути енергію, яка накопичується у вигляді агресії, невдоволення.