Про спорт і психологічне здоров'я

В роботі з дітьми я завжди дотримуюсь наступної схеми: емоційний розвиток, творчий розвиток , фізичний розвиток - психологічно здорова особистість. Ну і ще здорове харчування, але це вже окрема тема.

Говорячи про спортивний розвиток, я маю на увазі заняття, які приносять дитині задоволення, де немає тиску і де не порушуються кордони дитини.

Дитині для нормального розвитку необхідно багато рухатися. А спорт - це чудовий спосіб виплеснути енергію, яка накопичується у вигляді агресії, невдоволення. 

Виділю та опишу декілька видів спорту:

  • ПЛАВАННЯ. Прекрасно загартовує організм, розвиває дихальну систему, допомагає вивільнити агресію. Починати займатись плаванням можна з перших тижнів життя.
  • ХОРЕОГРАФІЯ. Розвиваються основні фізичні якості,координація рухів, витривалість. Дитина вчиться цінувати себе як особистість. Почати краще з 4-5 років.
  • ФУТБОЛ. Дитина вчиться взаємодіяти з членами команди, допомагати одне одному. Розвиває швидкість реакції, вміння миттєво концентрувати увагу. З 4-5 років можна почати займатись футболом.

Я виділила три основних, але ще можу додати заняття різними видами боротьби (почати заняття важливо тоді, коли дитина буде розуміти, що використовувати прийоми можна лише для самозахисту). Ще виділю туризм і зарядку всією сім'єю.

Важливо, щоб всі заняття подобалися дитині, а не були примусовими чи у вигляді покарання

Будь-який вид спорту, обраний Вами чи дитиною, розвиває самоконтроль, допомагає бути у гарній фізичній формі, пізнавати навколишній світ, допомагає знайти друзів, вчить дитину раціонально використовувати свій час і це чудовий спосіб впоратися з агресією.

Поділюся особистим досвідом, ми з сином з 3 місяців займаємося плаванням. Зараз нам 1,6 і малюк в чудовій фізичній формі, загартований, самостійно плаває і пірнає і обожнює це. Я вдячна всім нашим тренерам з плавання, які підтримували і мотивували

Погорєлова Олена
Дитячий психолог

Залишити коментар

Останні блоги

Послуги